pirmdiena, 2013. gada 17. jūnijs

.."Mīļais melis" ..man nelaimējās savulaik izbaudīt Elzas Radziņas un Kārļa Sebra dialogu ..taču Olga Dreģe un Juris Strenga mani pārliecināja
                                                                                     foto Janaitis Dailes teatra krājumi
 ..brīnišķīga, brīnišķīga aktieru saspēle!! ..un 'cepuri nost' kostīmmāksliniecei par cepurēm un šķībo vestes podziņu ..un scenogrāfam par katru burta loku un salātlapu ..un suflierītei par gadu zīmīgo nenozīmīgumu ..un kungam zālē par repliku iz sirds ..pat tām divām klačiņām pakaļ'rindā..
                                                                                      foto Janaitis Dailes teatra krājumi
..un lai ari izrāde ir būvēta kā dialogs, es aizdomājos par monologu ..manuprāt divu cilvēku attiecībās monologam ir būtiska nozīme ..kad pec visiem dabas likumiem pilnīgi normāli pievelkas divi pretpoli, veiksmīgam dialogam nepieciešams izprast otras puses domu gaitu ..'определимся в терминах' kā saka viena mana draudzene ..būtiski gan, lai monolo'džist's būtu gudrāks par piektklasnieku ..nu vismaz kā klasē astotā  :D), lai noformulētu
-Kam teikšu? -Ko teikšu? -Kāpēc, kur un kad..

..no izrādes: "ja vīrietim jāizvēlas starp rozi un kāpostgalvu, viņš ņems kāpostgalvu" ..vaij tapēc, ka kāpostgalvas apaļ' zaļi pastāvīgais termins ir skaidrāks par rozes ēteriski vilinošo smaržu!? :D))

..nez' kapēc internetā, meklējot monologu piemērus, pirmajai uzduros svētā Valentīna runai

..un zinat, es ari rakstu vēstules, man palīdz, gandrīz visās situācijās ;)
..bet emocijas izmīmikojiet, jo tApat neizdosies noslēpt :))

P.s. 5.klase, monologa definīcija: Ja runā viens pats, tad tas ir monologs
P.p.s. kāpostgalvas uzzied otrajā gadā pēc sēšanas, nu, kad visi bērneļi atradušies ..rozēm cita problēma, vīrieši bieži vien redz tikai ziedu ..ja vīrietis ņemtu vienu un mēģinātu saskatīt tās abas dabas!..

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru